آیا شما یک ایده ی ناب دارید و دوست دارید یک ساختمان حرفه‌ای بسازید؟

با ما تماس بگیرید

شرکت سنگ رف با تیم مجرب اجرایی از صفرتا صد اجرا در زمینه اجرای ساختمان و مشارکت در ساخت یکی از با تجربه ترین اکیپ های ساخت را به خود اختصاص داده است.جهت اجرای ساختمان و اجرای ویلا همچنین محوطه سازی و ساخت استخرهای خانگی و تجاری و … از مراحل اولیه ساخت شامل خاکبرداری تا انتهای مراحل اجرای ساختمان همراه با مصالح یا بدون مصالح ساختمانی اعم از قراردادهای پیمانکاری و مدیریت پیمان سنگ رف خدمات اجرای ساختمان و مشارکت در ساخت خود را ارائه می نماید.

اجرای ساختمان منوط به اخذ جواز ساختمان از شهرداریست اولین مرحله قبل اجرای ساختمان درخواست صدور دستور نقشه از شهرداری مربوطه و تایید دستور نقشه توسط شهرداری و طراحی نقشه های معماری و اخذ مجوز از دفتر خدمات شهری و نهایتا صدور جواز ساخت ساختمان، سپس طراحی نقشه های سازه و طراحی نقشه های تاسیسات (الکتریکی و مکانیکی) انجام میپذیرد در این مرحله برای رسیدن به مرحله اجرای ساختمان نقشه های طراحی شده به دفاتر خدمات شهری می رود و پس از تصویب اولین مرحله اجرای ساختمان یعنی تخریب شروع میشه پس از تخریب گود برداری، اجرای فونداسیون ساختمان، اجرای اسکلت ساختمان، اجرای سقف ساختمان، شروع عملیات سفت کاری، اجرا و طراحی تاسیسات ساختمان (لوله کشی و سیم کشی و..)، اجرای نما ساختمان، نازک کاری، طراحی داخلی و نهایتا تحویل ساختمان پس از پایان عملیات اجرای ساختمان صورت میپذیرد.

جهت پروژه اجرای ساختمان همچنین می توانید از پروژه های اجرا شده شرکت بازدید به عمل آورده و با نوع طراحی معماری ساختمان ، متریال ساختمانی بکار رفته همچنین طراحی نمای ساختمان و طراحی داخلی و خارجی و کلیه مراحل ساخت از گودبرداری تا نازک کاری ساختمان همچنین سرپرست اجرا و کارگاه و تیم مهندسی ساخت شرکت سنگ رف را از نزدیک مشاهده نمایید.

اکیپ اجرای ساختمان سنگ رف به صورت اکیپ اجرای از صفر تا صد ساختمان دارای تخصص در زمینه های ساختمان سازی (انواع ساختمان ، آپارتمان و باغ ویلا و …) همچنین تخصص در زمینه مقاوم سازی ساختمان و طراحی محوطه و محوطه سازی ساختمان و تهیه نقشه های اجرایی ، نقشه های طراحی سازه وهمین طور شرح هریک از نقشه های اجرایی، سازه و… به اکیپ اجرای ساختمان برای انجام پروژه ساخت تیم اجرای ساختمان سنگ رف با توجه به سابقه بسیار درخشان در اجرای ساختمان های مختلف خود را متعهد به اخلاق حرفه ای جهت اجرای پروژه می داند.

اکیپ اجرای ساختمانسنگ رف با شناخت دقیق از کلیه مصالح ساختمانی و کاربرد و مصارف هریک از متریال ساختمانی در شرایط آب و هوایی و جغرافیایی مختلف همواره سعی در استفاده از با کیفیت ترین متریال ساختمانی جهت اجرای اجرای ساختمان دارد. از جمله موارد با اهمیت بالا که لازم به ذکراست در خصوص اکیپ اجرای ساختمان، بایستی به دقت عمل و سرعت در اجرای پروژه و داشتن برنامه دقیق زمان بندی اجرای پروژه ساختمانی ، مدیریت در اجرا ، روحیه همکاری حرفه ای با سایر عوامل درگیر در اجرای پروژه مانند مهندس ناظر ، کارفرما و سایر عوامل اجرایی پروژه ، بهره گیری از دید هنری و علمی در طراحی معماری ساختمان ، کاهش پرت مصالح مورد استفاده در حین اجرای ساختمان نام برد.

نظارت و ارزیابی یک امر بسیار مهم در اجرای پروژه های ساختمانی و عمرانی است، بنابراین شرکت ما با سالها تجربه اجرای پروژه های عمرانی و ساختمانی در نظر دارد تا شما کاربران و مهندسان را در مورد این موضوع آشنا سازد.پس با ما همراه باشید.
نظارت چیست؟
نظارت به مشاهدات و ثبت فعالیت ها منظم در یک پروژه ساختمانی گوییم؛ این یک پروسه بسیار مهم است که تمام جوانب پروژه را دربرمیگیرد.

ارزیابی چیست؟
ارزیابی مجموعه ای اطلاعات میگوییم که در مرحله نظارت جمع آوری شده و در این مرحله ی ارزیابی می شود.

تفاوت نظارت و ارزیابی در پروژه های ساختمانی و عمرانی
نظارت یک امر بسیار مهم و مقدم بر ارزیابی می باشد،همان طور که در تعریف نظارت گفته شد نظارت یک امر مشاهده ای و تحقیقی است و اگر در روند اجرای پروژه مشکلی پیش نیاید ارزیابی هم نخواهد بود، شاید بعد از تعریف نظارت و ارزیابی و گفتن تفاوت های آن ها براتون سوال پیش آمده باشد که چطور این دو قدم را به درستی و دائما انجام بدیم. که در ادامه به آن می پردازیم.

چگونه نظارت و ارزیابی را به درستی انجام بدیم؟
کمال گرا نباشیم
با تیم اجرایی پروژه در ارتباط باشیم و همکاری کنیم
چرا دائما باید در یک پروژه نظارت و ارزیابی داشته باشیم ؟
برای معلوم شدن تمام جوانب پروژه و برنامه ریزی کردن آن
در صورت بروز مشکل بتوانیم مسیر اجرایی پروژه را تغییر دهیم
تا برسی کنیم که به اهداف خود در پروژه رسیدیم
ناظر ساخت و ساز یا مجری ساختمان کیست؟!
مجری ساختمان نماینده فنی کارفرما در نظارت ساخت و ساز و اجرای ساختمان بوده و پاسخگوی تمامی مراحل اجرای کار به ناظر یا ناظران پروژه و دیگر مراجع کنترل کننده می باشد. کلیه عملیات اجرایی ساختمان باید توسط اشخاص حقیقی و دفاتر مهندسی به عنوان مجری طبق دستورالعمل های وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام گیرد.

طراحی سازه بتنی و فولادی

طراحی سازه یکی از شاخه های مهندسی می باشد که باید در تعامل با مهندسین دیگر باشد. به عبارتی مهندس سازه باید به طور کامل معماری را درک کند و در صدد رفع تناقض ها بین طراحی سازه و معماری باشد. در بسیاری از کارها در کشور تعامل بین سازه و معماری دیده نمی شود و از نقطه نظر اجرایی در نگاه اول مشکلی پیش نمی آید. طراحی سازه، طراحی معماری، طراحی معماری آنلاین، طراحی داخلی، طراحی ویلا از تخصص های اصلی شرکت سنگ رف می باشد.
تیم مهندسین شرکت سنگ رف کلیه پروژه ها را به صورت BIM و به کمک نرم افزار رویت انجام می دهند. در نرم افزار رویت این قابلیت وجود دارد که سازه، معماری و تاسیسات یک پروژه به صورت همزمان در یک فایل مدل شوند و کلیه تداخل های موجود در نمای سه بعدی دیده شده و به دنبال راهکار برای آنها بود. در نسخه جدید نرم افزار رویت امکان ارائه نقشه شاپ وجود دارد که تیم سازه در حال بررسی آن می باشد.مدلسازی BIM پروژه تجاری یکی از پروژه هایی می باشد که توسط نرم افزار رویت انجام گردیده، در طراحی سازه فولادی و طراحی سازه بتنی عوامل مختلفی تاثیرگذار می باشند. تیم مهندس طراحی سازه متناسب با ساختگاه می تواند سیستم های سازه ای مختلفی را برگزیند. به طور مثال در برخی از شهرها پیمانکارانان بتنی بهتر بوده و در برخی شهرهای دیگر پیمانکاران فولادی ماهرتر می باشند که می تواند در انتخاب نوع سیستم سازه ای نقش داشته باشد. از جمله مساول تاثیرگذار و انتخاب سیستم سازه ای ملاحظات معماری می باشد، چرا که اسکلت فولادی برای معماران خوشایند تر بوده و حل پلان برای اسکلت بتنی دشوارتر می باشد. از جمله مسائل مهم دیگر در طراحی سازه انتخاب سیستم باربر جانبی می باشد که برای برگزیدن آن باید به کاربری سازه توجه داشت؛ به طور مثال در یک سازه ویلایی اجرای سیستم مهاربندی برای تیم معماری مشکل به وجود می آورد. از طرفی واضح است که وزن اسکلت فولادی قاب خمشی به نسبت قاب ساده مهاربندی وزن بیشتری دارد که می تواند در تصمیم گیری کارفرما تاثیر بگذارد. به طورکلی و عام سازه به مجموعه ای از المان ها گفته می شود که به نحوی به یکدیگر متصل می شوند تا بتوانند نیروهای ناشی از بارهای مرده و زنده  را به شکل مناسبی به پی منتقل کنند. بارهای مرده اصطلاحا به بارهایی از ساختمان اطلاق می شود که ناشی از وزن خود مصالح، اسکلت،  کف سازی و … می باشند. بارهای زنده به بارهایی مانند بار باران، باد، برف و … که به طور ثابت به یک قسمت سازه وارد نمی شوند بار زنده می گویند. مصالحی که در کشورمان به صورت ویژه مورد استفاده قرار می گیرد فولاد و بتن  می باشد. در طراحی سازه و انتخاب نوع مصالح، علاوه بر ساختگاه و عوامل اجرایی، بحث هزینه و سرعت اجرا بسیار مهم می باشد. در اسکلت های فولادی با توجه به اینکه امکان اجرای چند سقف با یکدیگر وجود دارد، سرعت اجرای کار بسیار بیشتر از اسکلت بتنی می باشد.

طراحی معماری

یک طراحی معماری کامل، احتیاج  به مدیریت در چهار زمینه معماری، سازه، تاسیسات و برق دارد. در یک پروژه اصولی تمامی تخصص های سازه، برق و تاسیسات زیر نظر مهندس معمار باید فعالیت کنند و آن مهندس معمار در تعامل با کارفرما باشد، به شرط آنکه آن مهندس معمار شناخت کافی از رئوس اصلی طراحی داشته باشد و مسئولیت پذیر در قبال تمامی زیر مسئولیت ها در برابر کارفرما.
این مهندس معمار است که در تمامی مراحل پروژه حضور دارد و دانش او باید وسیع، هر چند با عمق کم در زمینه های مهم و تاثیر گذار در ساخت یک بنای پایدار باشد، تا کارفرما در نهایت یک نفر را به عنوان مسئول بشناسد.
این مهندسین مشاور با تفکر فوق و استفاده از تعامل معماری و سازه (چنانچه طرح های روز دنیا نیز مانند طرح های نرمن فاستر، سانتیگو کالاتراوا، دارای این ویژگی هستند) و استفاده از تکنولوژی های روز معماری، با اشتیاق آماده جهت طراحی و نظارت عالی به اجرای چنین اثرهای مهندسی می باشد. از جمله پروژه های تعاملی طراحی معماری و سازه این مهندسین مشاور، می توان به پروژه طراحی مانژ اسب سواری یا مسقف نمودن مانژ اسب سواری شیداسب کیان اشاره نمود.

تاسیسات مکانیکی ساختمان

شرکت سنگ رف بر اساس رویه های تعریف شده در مجموعه، سعی در طراحی معماری و اجرای پروژه های معماری، طراحی سازه های فولادی، سازه های بتنی و سازه های کابلی، با بالاترین کیفیت ممکن در کشور و تطابق کامل با ضوابط فنی و استانداردها و مقررات ملی و بین المللی را دارد.

تاسیسات مکانیکی

شرکت مهندسی سنگ رف، از خدمات این مجموعه، می توان به اجرای تاسیسات مکانیکی در ساختمان ها در نقاط مختلف، با تیمی مجرب به صورت تخصصی اشاره کرد.

شرکت مهندسی سنگ رف با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و آخرین متد های نقشه برداری، خدمات نقشه برداری را برای مشتریان عزیز ، با بهترین قیمت ارائه می دهد.

این شرکت با بهره گیری از متخصصان این حرفه، در تمامی زمینه های نقشه برداری آماده همکاری می باشد :

  • تهیه نقشه های ازبیلت
  • تهیه نقشه های توپوگرافی در مقیاس های مختلف
  • تهیه انواع پروفیل های طولی و عرضی
  • تهیه نقشه های ساختمانی از اولین مرحله (پلیت) تا مرحله آخر(متره و برآورد)
  • تهیه نقشه های کاداستر،ثبت و نقشه های UTM  مربوط به ماده 147
  • مساحی، برداشت و تفکیک اراضی
  • مانیتورینگ خاکبرداری های عمیق
  • تهیه نقشه های سه بعدی
  • پیاده سازی نقاط ( Stakeout)
  • برداشت و پیاده سازی با GPS های سه فرکانسه

همکاران

با ما تماس بگیرید